Metacore 2019

The Dark Code Presents

Metacore 2019
♆ Experimental DarkPsy Ritual ♄

TheDarkCode comes with a brand new festival and the first dark experimental label of Turkey ❢

TheDarkCode yepyeni bir festival ve Turkiye'nin ilk dark experimental label'ı ile karşınızda ❢

Metacore Festival organized by Metacortex Records will take place between the dates of 5 – 9 June 2019 in Turkey!
We invite music lovers to this off-center, extraordinary gathering, with a line-up from the edges of Darkpsy and experimental. In this ritual that will take 5 days with 30 live acts and 20 dj performances, the sonic Funktion One stage will be set up by Amygdala. Sound System & Solutions that will also allow us to listen different types of Darkpsy with Producers and Djs from all around the world.

There will be music production workshops held by the producers whom we will listen live in Metacore 2019, also an art gallery, an art bazaar, a dark cinema, held by TheDarkCode artists along with juggling and yoga workshops. Likewise ‘Core’ edition of TheDarkCode fanzine that is published each and every festival will also be available.

With Metacore Ritual, we aim to sample a new perspective and a life style, to create an alternative culture that is combined with information of the past and creativity of today, finally molded by sound along with all the other art forms shaped around music. With our interoperation of word meanings, MetaCore means ‘metamorphosis of the center’. Metamorphosis is a very basic fact of life. Everything changes, arises, improves, dies and re-forms. In Latin, Meta is a prefix that brings the meaning of self and beyond to any word its added to. Along with the style of music, Core actually means seed and center. Metamorphosis of the center should be considered as re-forming the values we have and creating a new way of perception. Along with an improving technology, the era we live in makes impossible to discover self and to polish and share our creativity with all its wrong points of view, lifestyles and systems. To meet with our essence (core), understand the self and look beyond it (meta), cleanse from egos and discover the beyond-core (MetaCore) will allow a new point of view and a new way of living in between of this chaotic set-up.Metacortex Records tarafından düzenlecek olan Metacore Festival, 5-9 Haziran 2019'da Türkiye'de gerçekleşiyor! Darkpsy'ın en uçlarından experimental ağırlıklı bir lineup'la merkezin dışında, bu sıradışı buluşma için müzik severleri davet ediyor.
30 live act ve 20 dj ile 5 gün sürecek bu ritual de, dünyanın farklı yerlerinden gelen producer ve DJ’lerden Darkpsy’ın farklı türlerini kesintisiz dinleyeceğimiz sonic stage’i Amygdala. Sound System & Solutions kuruyor.
Metacore’da live setlerini dinleyeceğimiz producer’lardan kendi tekniklerini izleyip öğrenebileceğimiz music production workshopları, TheDarkCode sanatçılarının oluşturacağı art galeri, art bazaar ve dark sinema, juggling ve yoga workshopları da festivalde olacak diğer etkinliklerdendir. Ayrıca her etkinlikte yayınladığımız klasikleşen TheDarkCode fanzinlerinin ‘Core’ sayısı etkinlikte dağıtılacaktır.
MetaCore Ritual da yeni bir bakış açısı ve yaşam biçimini örneklemek, müzik etrafında şekillenen tüm diğer sanatlarla geçmişin bilgisi ve bugünün yaratıcılığını birleştirip sesle şekillenen bir alternatif kültür oluşturmayı hedefliyoruz. Metacore, kelime anlamlarının bizim tarafımızdan yeniden yorumlanışı ile ‘merkezin başkalaşımı’ anlamına gelmektedir. Metamorphosis yani başkalaşım yaşamın temelinde olan net bir gerçektir. Herşey değişir; oluşur, gelişir, ölür ve yeniden biçimlenir. Meta, Latince’de önüne eklendiği kelimeye kendisi ve ötesi anlamını getirir. Core, sunulacak müzik tarzının yanında aslında çekirdek, merkez anlamına gelmektedir. Merkezin başkalaşımı, sahip olduğumuz değerlerin yeniden biçimlendirilmesi ve yeni bir algı biçiminin oluşması anlamında değerlendirilmelidir. İçinde bulunduğumuz çağ gelişen bir teknoloji yanında yanlış bakış açıları, yaşam biçimleri ve sistemleri ile kendi öz benliğimizi keşfetmemizi ve içimizdeki yaratıcılığı parlatıp paylaşmayı olanaksız kılıyor. Tüm bu kaotik düzenin ortasında özümüzle buluşmak (core), özü kavramak ve ötesine bakmak (meta), egolardan arınıp özün ötesini keşfetmek (MetaCore), yeni bir bakış açısının ve yaşam biçiminin oluşmasını sağlayacaktır.Metacortex Records

Metacortex Records is a music label that is founded to introduce experimental sounds, to gather similar artists and sounds from all around the world, to trigger the creativity of the artists and allow them to produce more and help them to carry their magical sounds to the far edges. To destroy existing didactical patterns and allow new ideas to shine with the unique sparks of creativity is the main reason of MetaCortex existence. In point of view of word meaning, MetaCortex means to reach beyond the limits of the brain, the infinity of the sound and creativity. Metacortex Records that will be active with new projects in 2019 is happy to present Metacore, the first experimental festival with collaboration of DarkCode team. Metacortex Records will publish the First VA Album including the live acts of MetaCore festival on the first day of the event. Also VA MetaCore Cds will be awarded to the winners of promotional contests. Please follow the event page for further information.

https://soundcloud.com/metacortexrecordsMetacortex Records , experimental soundları tanıtmak, farklı ülkelerden benzer soundları ve sanatçıları bir araya getirmek, sanatçıların yaratıcılığını tetiklemek ve daha çok üretmelerine olanak tanımak, büyülü soundlarını uzak uçlara ulaştırmalarına yardımcı olmak için kurulmuş bir müzik label’ıdır. Varolan didaktik kalıpların yıkılıp yeni fikirlerin, yaratıcılığın eşsiz ışıltısı ile parlamasını sağlamak Metacortex’in varoluş amaçlarındandır. Metacortex kelime özleri bakımından; beynin sınırlarını aşmak anlamına gelir. Yani; sesin ve yaratıcılığın sınırlarısızlığıdır. Projeleri ile 2019’dan itibaren faaliyete geçecek olan MetaCortex Records, TheDarkCode ekibiyle ortak gerçekleştirilecek olan ilk experimental festivali Metacore’u sunmaktan mutluluk duyar. Bu festivalin live sanatçıları ile oluşturulacak olan ilk toplama albüm olan VA MetaCore, festivalin başladığı gün ücretsiz olarak Metacortex Records tarafından yayınlanacaktır. Ayrıca etkinlik süresince düzenlenecek olan tanıtım yarışmalarının kazananlarına VA MetaCore CD’leri hediye edilecektir. Daha fazla bilgi için eventi takip ediniz.

https://soundcloud.com/metacortexrecords


ø LINEUP

♮ LIVE ACTS ♮

✺ SECTIO AUREA ≜〔CH〕
〔 Sectio Aurea / Argot Digamma / Anficlavis 〕
♬ https://soundcloud.com/sectio-aurea

✺ PLANKTON ≜〔CH〕
〔 Anomalistic Records 〕
♬ https://soundcloud.com/dark-plankton

✺ TZU&JAN ≜〔AT〕
〔 Anomalistic Records 〕
♬ https://soundcloud.com/infra-1

✺ INFRA ≜〔AT〕
〔 Interaural Records 〕
♬ https://soundcloud.com/infra-1

✺ MIRROR ME ≜〔PL〕
〔 Anomalistic Records〕
〔 Painted Chaos Project〕
♬ https://soundcloud.com/mirror_me

✺ CRONE ≜〔GR〕
〔 Horrordelic 〕
♬ https://Soundcloud.com/crone_darkpsy

✺ HYPEREKPLEXIA ≜〔GR〕
〔 Voodoo Hoodoo Records〕
〔 Peyotech Crew〕
♬ https://soundcloud.com/hyperekplexia

✺ HYPERCRONE ≜〔GR〕
〔 HyperCrone 〕
♬ https://soundcloud.com/hypercrone

✺ MANTICORE ≜〔AT〕
〔 MantiCore 〕
♬ https://soundcloud.com/psymanticore

✺ DEPURATUS ≜〔PT〕
〔 Voodoo Hoodoo Records - The DARKPSY Channel 〕
〔 Minuteless Recordings 〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/depuratus

✺ YAWANAWA ≜〔AT〕
〔 Squamata 〕
〔 Voodoo Hoodoo Records - The DARKPSY Channel 〕
〔 Shamanism Records 〕
♬ https://soundcloud.com/yawanawa

✺ OROBORO ≜〔DE〕
〔 Anomalistic Records 〕
♬ https://soundcloud.com/ooroboroo

✺ AUDIONIMUS ≜〔DE〕
〔 Anomalistic Records 〕
〔 Painted Chaos Project 〕
♬ https://soundcloud.com/audionimus

✺ DELP ≜〔DE〕
〔 Mitnal Records 〕
♬ https://soundcloud.com/delppsychedelic

✺ DER SANDMANN ≜〔MX〕
〔 tatewari records 〕
〔 Sacred SOUND 〕
♬ https://soundcloud.com/der-sandmann

✺ ANTROPOPH ≜〔FR〕
〔 Anomalistic Records 〕
〔 tatewari records 〕
♬ https://soundcloud.com/antropoph

✺ KTA ≜〔DE〕
♬ https://soundcloud.com/kil-them-all

✺ SETU KETU ≜〔IT〕
〔 Anomalistic Records 〕
♬ https://soundcloud.com/domenico-gennari

✺ KINETIK FLUX ≜〔CH〕
〔 Darknox Records 〕
♬ https://soundcloud.com/kinetikflux

✺ELEPHANT ≜〔DE〕
〔 Popol Vuh Records 〕
〔 Voodoo Hoodoo Records - The DARKPSY Channel 〕
♬ https://soundcloud.com/elephantvibes

✺HARYASHVAS ≜〔DE〕
♬ https://soundcloud.com/haryashvas

✺DAWOOD ≜〔LBN〕
〔 Woodwork 〕
♬ https://soundcloud.com/da-wood-db

✺ ELUNAMI ≜〔NL〕
〔 CyberBay Records 〕
♬ https://soundcloud.com/elunami-1

✺ PSYCORE 25 ≜〔DEU〕
〔Psycore Family〕
♬ https://soundcloud.com/psycore25

✺ ERF ≜〔IR〕
〔 COSMIC CREW RECORDS 〕
♬ https://soundcloud.com/luuli-3

✺ LUULI ≜〔USA〕
〔 Anomalistic Records 〕
♬ https://soundcloud.com/luuli-3

✺ LIQCRONIUM ≜〔GR〕
♬ https://soundcloud.com/liqcronium

✺ MHAKAVAYA ≜〔TR〕
〔 Darknox Records 〕
♬ https://soundcloud.com/mhakavaya


✺ FORTYFIVE ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
〔 COSMIC CREW RECORDS〕
♬ https://soundcloud.com/fortyfivecan


✺ GYN-X ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
〔 Dream Crew Records 〕
♬ https://soundcloud.com/gyn-x

✺ NOCTUM SOUND ≜〔SE〕
〔 Psychoscillation Records 〕
〔 Phrenetic Tales Records 〕
♬ https://soundcloud.com/noctumsounds

✺ FOSİL ≜〔TR〕
〔 Badmash〕
♬ https://soundcloud.com/noctumsounds☬ DJ’s ☬

☫ KATHALI ≜〔DE〕
〔 Psycore Family/Mitnal Rec. 〕
♬ https://soundcloud.com/kathali

☫ PITCH B ≜〔DE〕
〔 Psycore Family/Mitnal Rec. 〕
♬ https://soundcloud.com/keta-konni

☫ PSYHEATER ≜〔DE〕
〔 Psycore Family/Mitnal Rec. 〕
♬ https://soundcloud.com/dj-psyheater

☫ VAGABUNT ≜〔DE〕
〔 PsyCore Family 〕
♬ https://soundcloud.com/knirschkreischbunt

☫ DNS ≜〔DE〕
〔 Psycore Family/Mitnal Rec./ Cerebral Chaos 〕
♬ www.soundcloud.com/dnssound

☫ SALAMANDRA ≜〔UA〕
〔 Painted Chaos Project 〕
〔 Unity Gathering 2019 〕
♬ https://soundcloud.com/anneta-salamandra

☫ OXOMO ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
〔 Voodoo Hoodoo Records - The DARKPSY Channel 〕
♬ https://soundcloud.com/oxomoo

☫ HOLYMANIA ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
〔 Voodoo Hoodoo Records - The DARKPSY Channel 〕
♬ https://soundcloud.com/holymaniamusic

☫ MITA ≜〔TR〕
〔 Popol Vuh Records 〕
♬ https://soundcloud.com/pudimita

☫ KENTO ≜〔IR〕
〔 Metacortex Records 〕
〔 Voodoo Hoodoo Records 〕
♬ https://soundcloud.com/amin-mirzaei-746051706

☫ CHAW ≜〔IR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/chaw1

☫ EŌDEM TEMPORE ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/eodemtempore

☫ MORWEN ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/morwenea

☫ I-TOUCH ≜〔TR〕
〔MMP〕
♬ https://soundcloud.com/itouchthedj

☫ PACK ≜〔TR〕
〔 Crystal Kids 〕
♬ https://soundcloud.com/onur-pekin-z

☫ SHNSHO ≜〔SYR〕
〔 Quantum Digits Records ::: Label Page 〕
♬ https://soundcloud.com/shnsho88

☫ HYDROMORPH a.k.a ANARCHIA ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/anarchiamusic

☫ VORTEX-Z ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/7zevren

☫ AAAYTH ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records〕
♬ https://www.facebook.com/Selix.0

☫ KOK TENGRI ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/koktengri

☫ POSITIVE SCANDAL ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records 〕
♬ https://soundcloud.com/positivescandal

[email protected] ≜〔TR〕
♬ https://soundcloud.com/sir_at-502809806

☫ GAMMA GOBLIN ≜〔TR〕
〔 Metacortex Records〕
♬ https://soundcloud.com/gammagoblin

☫ EYLÜL DENIZ ≜〔TR〕
〔 Badmash〕
♬ https://soundcloud.com/eyluldeniz1☫ SURPRISE ACT ¿

Lineup is closed ❢ ❢ ❢
🔊 AUDIO SETUP 🔊

4 x FunktionOne Resolution 2
4 x FunktonOne F121"
2 x FunktionOne E90 Amplifiers
Pioneer Nexus 900 DJ Mixer
Yamaha MG16XU Mixer
Native Instruments Komplete Audio 6

Powered by
Amygdala. Sound System & SolutionsDECO

✦ UV LAB
Www.uvlab.xyz

✦ The Dark Code DECO TEAM
https://www.facebook.com/TheDarkCode001/

✦Alexander Tenia
https://www.facebook.com/alexander.tenia

✦ Andrea Di Paoli
https://cheryfut.wixsite.com/website

✦ Il Mattiá Escargòt
https://www.facebook.com/dino.cheese

✦ Emrah Işık
https://www.instagram.com/hey_dasti/

✦ Alpha Nihilum
https://www.instagram.com/stories/alpharising/

✦ Nergiz Dukan
https://www.instagram.com/nergiz_dukan/

✦ Cem Akdeniz
https://www.instagram.com/cemmakdeniz/

✦ BixBite
https://www.instagram.com/bixxbite/


MAPPING

✦ Kage Bunshin


DIGITAL WORKS

✦ Alpha Nihilum
✦ Beste Koş
✦ Işıl Zeynep Demir
✦ Luis Gustavo Gonzalez
✦ Dolan MinDelve
✦ Zübeyr Topal
ø METACORE MUSIC PRODUCTION WORKSHOPS ♯

Music Production Workshops that have been organized in TheDarkCode events so many times, now taking a more professional form with collaboration of MetaCortex Records. We will have the chance of observe and learn our favorite producers’ production techniques with workshops arranged by some of the live acts of the festival and with more quality tools. Producers who will have workshops in the festival will introduce production softwares such as Ableton, Logic Pro and Cubase by using the samples of their own use. Participation to the workshops will be limited with only 20 people and it will take place in the event area on 4th of June. Applications can be sent latest 1st of June. If you want to join our workshops please fill the form on website:
https://www.metacorefestival.com/productionworkshops

It s mandatory to join our workshops with your own gear such as laptop, earphones etc. The list of the producers and workshop context will be announced soon. The most important aim of these workshops is to support the artists in Turkey who are eager to create their own sounds and to take a small step to the challenging world of producing.
TheDarkCode etkinliklerinde düzenlenen Music Production Workshopları bu kez Metacortex Records işbirliği ile daha profesyonal bir biçim alıyor. Kaliteli ekipmanlar ve festivalin live act sanatçılarıyla oluşturulmuş workshoplarda, sevdiğimiz sanatçıların prodüksiyon tekniklerini birebir kendilerinden izleyeme ve öğrenme şansına sahip olacağız. Workshoplarda ders verecek producerlar; Ableton, Logic Pro ve Cubase programları üzerinden kendi tekniklerinden örneklerle, bu production programlarını tanıtacaklar. 4 Haziran tarihimde festival alanında düzenlenecek olan workshoplara max. 20 katılımcı alınacaktır. Başvurular en geç 1 Haziran’a kadar websitesindeki form doldurularak yapılabilir:
https://www.metacorefestival.com/productionworkshops

Workshoplara katılmak isteyen herkesin kendi ekipmanları (laptop & kulaklık) ile etkinliğe katılması zorunludur. Ders verecek producer’ların listesi ve ders konuları yakında acıklanacaktır. Bu workshoplardaki en önemli amaç Türkiye’de kendi sound’unu yaratmak isteyen sanatçılara destek olmak ve production’ın zorlu görünen dünyasına minik bir adım atmak..⌆ METACORE ART GALERY ⌆

The concept of the Art Gallery created by TheDarkCode artists will be ‘Core’ this year. In another words the core of existence will be interpreted by using the themes of center, seed and self. As TheDarkCode we make an artistic call to widen our art gallery. We will establish a new art crew from selected local and international artists that send us their artworks related to this concept. If you want to join our art galery please fill the form on website:
https://www.metacorefestival.com/artgallery

With your MetaCore Art Gallery applications please send your bio and ideas about the theme along with your portfolio to [email protected] until 15 April 2019. New artworks and MetaCore Art Gallery artists will be published in our page on 30 April 2019.TheDarkCode sanatçıları ile oluşturulacak olan art galerinin bu yılki konusu ‘Core’ yani, merkez, çekirdek, öz benlik alt temaları ile ‘varoluşun çekirdeği’ anlamları yorumlanacaktır. TheDarkCode sanatçıları yanında bu yıl art galeriyi genişletmek adına bir sanat çağrısı yapıyoruz. Metacore festivalinde sergilenmek üzere bu temaya uygun benzer işler gönderen local ve evrensel sanatçılardan yapılacak seçimlerle yeni bir art ekibi kuruyoruz. Seçilen sanatçıların işleri hem art galeri de, hem de her evente özgü TheDarkCode fanzininde yayınlanacak ve basılı kopyaları festivalde ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Art Galerimize katılmak için lütfen sitemizdeki formu doldurunuz.
https://www.metacorefestival.com/artgallery

Metacore Art Galeri başvurularınızıı kısa bir özgemiş, temayla ilgili fikirlerinizi belirten kısa bir yazı ve portfolyonuz ile [email protected] adresine 15 Nisan 2019 tarihine kadar yollayabilirsiniz. Seçilen yeni işlerle MetaCore Art Galeri sanatçıları 30 Nisan'da sayfamızda yayınlanacaktır.


〄 CINEMA METACORE 〄

The theme of our Cinema this year is ‘science fiction’! An open air night cinema will be active during the festival with a selection of Sci-Fi movies. The movie list will be published so soon.Bu yıl ki sinemamızın türü ‘science fiction’ ! Bilimkurgu filmlerinden seçkilerle hazırlanacak açık hava gece sineması festival süresince aktif olacaktır. Film listesi çok yakında açıklanacak!


〶 ART & FOOD BAZAAR 〶

We are establishing an art bazaar in order to allow artists to display and sell their hand-made, recycled art-works. There will be also a food area that contains vegan-vegeterian foods and different tastes of world cousin. Applications for art and food bazaar is valid until 1st of May. If you want to make a shop in Metacore Festival please fill the form on website.

Art Bazaar Application:
https://www.metacorefestival.com/art-bazzaar-application

Food Bazaar Application:
https://www.metacorefestival.com/gallery


☯ YOGA ☯

Etkinlik alanımızda Gülce Us ile Hatha Yoga seansları sizleri bekliyor olacak!
Kelime anlamı olarak bakarsak; ‘Hatha’ güçlü, zorlu demektir. Ayrıca ‘Ha’, Güneş, ‘Tha’, Ay anlamında da kullanılır. Güneşin özellikleri; eril ve topraksı oluşudur. Isıyı ve eylemi temsil eder. Kreatif yönümüzü temsil eder. Ayın özellikleri; dişi, hafif, havadar oluşudur. Daha serin olan ve almaya açık ve yenilikçi yönümüzü temsil eder.
MetaCore Festival’de sanatçıların el yapımı, recycle ürünleri, sanat eserlerinin sergilenmesi yanında satılmasına da olanak tanıyacak bir art bazaar kuruyoruz. Vegan ve Vejeteryan yemeklerin satılacağı dünya mutfağından farklı tatların olacağı food area da festivalde bulunacaktır. Art ve Food bazaar için başvurular 1 Mayıs’a kadardır. Metacore Festival'de stand açmak için lütfen websitemizdeki formu doldurunuz.

Art Bazaar Application:
https://www.metacorefestival.com/art-bazzaar-application

Food Bazaar Application:
https://www.metacorefestival.com/gallery卐 YOGA&HEALING 卐

There will be sessions of Hatha yoga with Gülce Us and ….. yoga with Itır available in our event area. As word-meaning ‘Hatha’ means challenging and strong. Also ‘Ha’ means Sun and ‘Tha’ means Moon. The features of the sun are masculine and earthy. It represents warmth and action as well as our aspect of creativity. The features of the Moon are feminine, light-weighted and airy. It represents our aspect of receiving, regenerative that is much cooler. A magical environment will be ready for you for these bodily and spiritual rituals that will take place during scheduled times of the day.Etkinlik alanımızda Gülce Us ile Hatha Yoga, Itır ile …. yoga seansları sizleri bekliyor olacak!
Kelime anlamı olarak bakarsak; ‘Hatha’ güçlü, zorlu demektir. Ayrıca ‘Ha’, Güneş, ‘Tha’, Ay anlamında da kullanılır. Güneşin özellikleri; eril ve topraksı oluşudur. Isıyı ve eylemi temsil eder. Kreatif yönümüzü temsil eder. Ayın özellikleri; dişi, hafif, havadar oluşudur. Daha serin olan ve almaya açık ve yenilikçi yönümüzü temsil eder.
Günün belli saatlerinde bu bedensel ve ruhsal rituali gerçekleştirmek için hazırlanacak büyülü bir ortam sizleri bekliyor olacak.❢❢❢GOOD NEWS FOR MEXICO❢❢❢

This year we choose Mexico as guest country! We will have 50 free tickets for Mexican Citizens!!!
Please apply if you want to join our festival by sending email to [email protected] with your mexican passport photocopy and your full name!
Hope to see some friends from Mexico in MetaCore Festival 2019!!!❢❢❢BUENAS NOTICIAS PARA MEXICO❢❢❢

¡Este año elegimos a México como país invitado! ¡¡¡Tendremos 50 entradas gratis para ciudadanos mexicanos !!!
¡Solicítela si desea unirse a nuestro festival enviando un correo electrónico a [email protected] con su fotocopia del pasaporte mexicano y su nombre completo! Espero ver a algunos amigos de México en MetaCore Festival 2019!


⇝ LOCATION & TRANSPORTATION ⇜

⊗ Information about directions and transportation will be available soon.

⊗ Yol&Ulaşım Hakkında bilgiler yakında paylaşılacaktır.


For more info please check our website:
https://www.metacorefestival.com/


✘ Organization team holds the right not to accept certain people which found unsuitable.

✘ Organizasyon ekibi uygun bulmadığı kişileri festival alanına almama veya festivalden alanından çıkarma hakkına sahiptir.

FOLLOW US ON:

Instagram : https://www.instagram.com/metacorefestival/

Facebook: https://www.facebook.com/metacorefestival/

Soundcloud: https://soundcloud.com/metacortexrecords

Bandcamp: https://metacortexrecords.bandcamp.com/

GoaBase: https://www.goabase.net/festival/metacore-2019/101847

Website: https://www.metacorefestival.com/


Music&Magic
The Dark Code
Metacortex Records
Amygdala. Sound System & Solutions
Turkey
Where?
ZEN - outdoors and ecotherapy
When?
Open: 2019-06-05
End: 2019-06-09

Facebook
1915 interested
779 attending

2020-06-19 // PanDoora Festival